Cégalapítás Ingyen!
Partner
Év
Mit jelent pontosan az “ingyen cégalapítás”?
A cégalapítást irodánk tapasztalt és lelkiismeretes ügyvédpartnere végzi, aki elsősorban társaságok jogi képviseletével, társaság alapítással foglalkozik, és ügyfeleink maradéktalan megelégedése mellett.
Ha minket bíz meg a könyveléssel, a cégalapítás 50 000 Ft, mely díjat az első havi könyvelési díjból levonjuk. Így Önnek a társaság elindítását nem terheli ügyvédi díj, ezt az összeget a vállalkozása beindítására költheti.
A kedvezmény feltétele irodánkkal kötött megbízási szerződés könyvelésre.
Leendő ügyfeleink a következő lehetőségek közül választhatják ki számukra a legkedvezőbb és legkényelmesebb csomagot.
Cégalapítás csomagjaink
Ingyenes cégalapítás:
Irodánk végigvezeti Önt a cégalapítás nehézségein és fizeti Ön helyett az ügyvédi munkadíjat.
Komoly szakmai háttérrel rendelkező ügyvédünk 50 000 Ft-ért megalapítja cégét, ezt a díjat az első havi könyvelési díjból elengedjük.
Saját ügyvédje van?
Ingyenes tanácsadás:
Cégalapítás előtt, vagy amennyiben nem elégedett könyvelőjével és váltani szeretne, jöjjön el egy személyes tanácsadásra. Adózásban nem igazodik el és segítségre, magyarázatra van szüksége, szintén forduljon hozzánk, a tanácsadás díját (20 000 Ft/óra*) az első havi könyvelési díj árából levonjuk, amennyiben velünk köt szerződést.
*nettó
Cégalapítás 10+1 lépésben
Elsőre hosszadalmas és szerteágazó folyamatnak tűnhet ugyan a cégalapítás, ám jelentős szakmai tapasztalattal rendelkező, megbízható partnerünk segítségével mi hatékonyan végignavigáljuk ügyfeleinket a teljes folyamaton.
Mielőtt belevágnánk a cégalapítás mozzanatainak az ismertetésébe, fontos leszögeznünk, hogy bár egy cég bejegyzése gyorsan lebonyolítható – ráadásul ma már könnyedén elintézhetünk mindent elektronikus úton is – ezt általában számos döntési folyamat előzi meg, melyek végiggondolására minden leendő cégvezetőnek érdemes időt szánnia. Emellett azt is ki kell hangsúlyoznunk, hogy a cégbírósági bejegyzéssel még nem fejeződik be a folyamat, hiszen a tulajdonosoknak ezután is bőven maradnak teendői.
1. Győződjünk meg róla, hogy rendelkezünk-e a cégalapításhoz szükséges okmányokkal!
Az alapító dokumentumok aláírása előtt mindenképpen érdemes átgondolni, hogy érvényesek-e az azok kiállításához szükséges személyes okmányaink. Ilyen okmányok az útlevél, a személyi igazolvány, a lakcímkártya vagy a vezetői engedély. Amennyiben nem rendelkezünk olyan érvényes okmánnyal, mellyel igazolni tudjuk személyazonosságunkat, a cégalapítás folyamata elakadhat.
2. Válasszuk ki a cég székhelyét!
A cég székhelyének kiválasztása szintén olyan mozzanat, melyre még a cég bejegyeztetése előtt ajánlott sort keríteni. Ha a cégalapító rendelkezik saját tulajdonú ingatlannal, akkor természetesen minden további nélkül megadhatja azt a cége székhelyéül – mindössze annyi dolga van, hogy egy tulajdoni lappal igazolja a székhelyhasználati jogosultságát. Bérelt ingatlan esetén azonban a tulajdonos hozzájárulására is szükség van. Emellett akkor is körültekintéssel kell eljárnunk, ha olyan ingatlant akarunk székhelyként megjelölni, melynek több tulajdonosa is van, illetve melyen jelzálogjog, elidegenítési és terhelési tilalom vagy egyéb teher áll fenn. A hitelszerződés ugyanis egyes esetekben kiköti, hogy az ingatlan nem, vagy csak bizonyos feltételek mellett válhat a cég székhelyévé.
Amennyiben az általunk használt ingatlanok között nem találunk megfelelő székhelyet, fordulhatunk úgynevezett székhelyszolgáltatókhoz is. Ebben az esetben a székhelyként megjelölt ingatlan válik a levelezés és az irattárolás helyszínévé, emellett azonban külön bejelenthető a központi ügyintézés helye is a cégalapítás során, ahol a cég tényleges tevékenysége tud zajlani.
3. Találjuk meg a megfelelő cégnevet!
Sajnos a cégalapítás előtt állók számtalan alkalommal kénytelenek szembesülni vele, hogy az általuk kitalált, hangzatos, a cég tevékenységét is megfelelő módon, találóan leíró cégnév már szerepel a cégjegyzékben. Ebben az esetben pedig a cégbíróság nem hagyhatja jóvá a cég bejegyzését. Annak érdekében, hogy ezzel a problémával ne a cégbejegyzés során szembesüljünk, érdemes utánajárni, hogy használatban van-e az általunk kitalált cégnév, és ha igen, akkor megkülönböztetésre alkalmas változtatásokat kell eszközölnünk rajta. A céltudatos leendő cégtulajdonosok már az alapítás folyamata előtt lefoglalhatják a gondosan megtervezett, egyedi cégnevüket.
4. Jelöljük meg a cég tulajdonosát!
A cégalapítás során megválasztható, hogy a vállalat magánszemély vagy egy szervezet (általában egy másik cég) fennhatósága alá tartozzon-e. Utóbbi esetben még a cég bejegyeztetése előtt meg kell győződni róla, hogy a szervezet jogosult-e az alapítandó cég tulajdonosává válni, illetve hogy az annak nevében eljáró személy benyújthat-e cégbejegyzési kérelmet.
Külföldi szervezetek esetén eredeti és hitelesítéssel ellátott cégiratok, meghatalmazások hiányában nem tud végbemenni a cégalapítás folyamata, így ezeket a dokumentumokat be kell szerezni és be kell nyújtani a cégbírósághoz az alapítás tényleges folyamatának megkezdése előtt.
5. Hozzuk meg a vezető tisztviselő személyét és jogviszonyát illető döntéseket!
Vezető tisztviselővé kizárólag olyan személy válhat, akivel szemben nem állnak fenn olyan törvénybe fektetett kizáró okok, mint például büntetett előélet vagy a vezető tisztségviselői foglalkozástól való eltiltás. A cégbejegyzési kérelemhez éppen ezért csatolni kell a leendő vezető tisztviselő nyilatkozatát a személye alkalmasságáról.
A vezető tisztviselők kiválasztása során nemcsak a személyükről kell dönteni, hanem arról is, hogy milyen jogviszonyban álljanak a társasággal. Néhány kivételes helyzettől eltekintve ugyanis egyaránt lehetnek munkavállalói vagy megbízási jogviszonyban. Az előbbi esetben a vezető tisztviselőknek munkaszerződést kell kötniük a céggel és bejelentésre kell kerülniük az illetékes munkaügyi hatóságnál, az utóbbi esetben értelemszerűen megbízási szerződés kötése ajánlott.
6. Szerezzük be a megfelelő engedélyeket!
Cégbejegyzés során alapítási, valamint tevékenységi engedély beszerzésére is szükség van. Az előbbi megléte a cégbejegyzés elengedhetetlen feltétele, az utóbbit azonban ráér a bejegyzés folyamata után elkészíteni. Fontos azonban, hogy a tevékenységi engedély közzététele előtt a vállalkozás nem kezdheti meg a tényleges tevékenységét.
7. Teremtsük elő a megfelelő tőkét!
A cégalapítással kapcsolatos egyik legfontosabb pénzügyi mozzanat a szükséges tőke előteremtése. Attól függően, hogy milyen társasági formát választunk, eltérő lehet, hogy mennyi tőkeminimumot írnak elő a jogszabályok (vagy hogy előírnak-e ilyesmit egyáltalán), így a folyamat megkezdése előtt érdemes pontosan megismerni ezeket, illetve emellett felkészülni a törzstőke befizetésére is.
8. Vizsgáljuk meg a cégalapítással kapcsolatos adózási kérdéseket!
Gyakran még a pénzügyi világban többé-kevésbé jól tájékozódók számára is fejtörést okozhat, hogy egy korlátolt felelősségű társaság (Kft.) bejegyzésekor mely adózás kapcsán kijelölendő pontok mellé húzzák be az „X”-et. Ilyen esetekben érdemes lehet adótanácsadó segítségét is igénybe venni.
9. Mérjük fel, mikor érdemes megnyitni a céges bankszámlát!
A bankszámla megnyitására akár már a cégalapítás előtt is sort keríthetünk, de érdemes szem előtt tartani, hogy a művelet sokkal könnyebben és gyorsabban elvégezhető a cégbírósági bejegyzés után – különösen akkor, ha a leendő cégtulajdonos külföldi. Szerencsére a folyamat ma már szinte teljes egészében elvégezhető online is, így csupán egy alkalommal van szükség a cégtulajdonos személyes megjelenésére: amikor a számlanyitáshoz előzetesen előkészített dokumentumokat aláírja. A számla adatait a bank a cégbíróságnak is továbbítja.
10. Jelentsük be a céget az adóhatóságnál!
Ugyan hivatalosan a cégbíróság továbbítja a frissen bejelentett társaság adatait az illetékes hatóságok felé, fel kell készülni arra, hogy további adatokat kell bejelentenünk a NAV számára. Amennyiben ezt elmulasztjuk, súlyos bírságokat is kiszabhatnak a frissen bejegyzett cégre.
+1. Találjuk meg a kellő tapasztalattal bíró könyvelőt, aki a segítségünkre tud lenni már a cégalapítás folyamata során is!
Bár az érdemi könyv- és számvitel csak a cég bejegyzését követően kezdődhet meg, a könyvelővel érdemes lehet már a cégbejegyzés előtt egyeztetni bizonyos szakmai kérdésekkel kapcsolatban. Könyvelőirodánk magasan képzett, szakértő munkatársai készen állnak végigvezetni ügyfeleinket a cégalapítás teljes folyamatán és szakmai támogatást nyújtani számukra annak nehézségei során. Ha a mi szolgáltatásainkat veszi igénybe, ügyvédünk cégalapítási díját levonjuk a könyvelés első havi költségeiből. Ügyfeleinket emellett szakmai tanácsadással is várjuk, melynek díját szintén elengedjük, amennyiben ezt követően könyvelőirodánkkal köt szerződést.
Amennyiben további információra van szüksége szolgáltatásainkkal kapcsolatban vagy szeretné ajánlatunkat kérni, keressen bennünket elérhetőségeinken vagy írjon nekünk a weboldalunkon található űrlap segítségével!
Kérjen ajánlatot most online, pár kattintással!
Cégalapítás előtt érdemes elolvasnia:
A cégalapításnál leggyakrabban elkövetett hibák
Ha Ön nem tájékozódik a cégalapítás előtt a választott cégnévről (kellőképp különbözik-e a többi, már bejegyzett cégnévtől, nem foglalt-e), a cégalapítási kérelmét elutasíthatják.
Miért válasszon minket partnerül a cégalapításhoz?
A cégalapításhoz szükséges tőkéről
A cégalapítás menete
Irodánk minden segítséget megad Önnek
ahhoz, hogy cége jövedelmezően működhessen. Ennek első lépéseként megbízhat minket a cégalapítással, amelyet gyorsan és gördülékenyen végzünk el.
Milyen társasági formát válasszak a cégalapítás során? Bt. vagy Kft.?
A Kft. alapítása esetében a tagok felelőssége korlátozott, a bevitt vagyon mértékéig felelnek a Kft. tevékenységéért.
Valóban ingyenes a cégalapítás?
Ezért Önnek csak annyit kell tennie, hogy a cégalapítás mellett a könyvelés szolgáltatásával irodánkat bízza meg.